Ze starej kroniki

Nasza szkoła

Mógłby to być temat wypracowania.
Korzenie trzydziestki  sięgają początku ubiegłego wieku. W szkole zachowały się zdjęcia oraz dokumenty sięgające nawet 1927 roku. Z uwagi na historyczną wartość tych dokumentów nie są udostępniane do oglądania uczniom, rodzicom, nauczycielom. Z drugiej strony pośród Was są tacy, których rodzice, dziadkowie, a może i pradziadkowie uczęszczali do naszej szkoły. Chcielibyśmy, aby mieli dostęp do informacji zawartych w zabytkowych kronikach. Dlatego też   zamieszczamy najciekawsze fragmenty kronik wraz ze zdjęciami.

Obecnie mieścimy się w nowoczesnym budynku przy ulicy Chryzantem, tuż obok krytej pływalni , uczęszcza do nas ponad pół tysiąca uczniów z okolicy (nowoczesne osiedla), a także z miast ościennych – bliskość trasy  średnicowej. Mimo to zdecydowanie nie jesteśmy szkołą molochem, przeciwnie – większość z nas się zna, panuje kameralna atmosfera.
Pierwszym tego dowodem są wspaniałe Panie Portierki – zawsze służą pomocą, nie tylko dzieciom, także dorosłym. To już chyba taka tradycja przeniesiona ze starej szkoły.

Uczniowie znajdują się pod opieką doskonałej kadry pedagogicznej, wszelkie sprawy formalne i nie tylko można zgłaszać, załatwiać w szkolnej kancelarii – sekretariacie, także u wychowawców.