…materiały na stronie.

Jeśli chciałbyś zamieścić na stronie Szkoły Podstawowej nr 30 materiały, muszą one spełniać kilka wymagań formalnych i technicznych.

Materiały na stronie są zamieszczane na stronie głównej w postaci tzw.postów – przykład tutaj. Materiały

Wymagania formalne:

  1. Zamieszczenie i treść materiału musi być kategorycznie ustalone i zaakceptowane przez dyrekcję szkoły – jest to warunek konieczny.
  2. Autor/osoba, która przekazuje materiały ponosi odpowiedzialność za nie, w szczególności za posiadanie praw autorskich, zgody na zamieszczenie materiałów.
    Dotyczy to także zdjęć, wizerunków osób znajdujących się na zdjęciach.
  3. Materiały nie mogą zawierać błędów – także stylistycznych.

Wymagania techniczne:

Treść powinna być przekazana drogą elektroniczną w formacie umożliwiającym zamieszczenie tekstu bez przepisywania, np.doc, docx, txt – wszelkie Wordy, Writery i notatniki, bez zbędnych wodotrysków, czyli clipartów, mrugających obrazków i temu podobnych.

Zdjęcia właściwie przygotowane (kadrowanie i ciężar ) – mogę pokazać, wyjaśnić o co chodzi. Proporcjonalna do wagi notatki ilość zdjęć – niewłaściwą proporcją jest, kiedy otrzymuję 39 zdjęć z konkursu czytania na czas Czerwonego Kapturka, a 5 zdjęć z poważnego wydarzenia w szkole.

Akceptacja materiałów jeśli chodzi o stronę techniczną leży po stronie administratora serwisu. Oczywiście mogę podpowiedzieć jak wykonać pewne rzeczy.