Trzydziestka na 6

30 na 6_26

1 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty pod hasłem; „ Magia Kolorów – Trzydziestka na 6”. Atrakcji tego dnia nie brakowało.Przybyli Goście- przyszli Pierwszoklasiści wraz z Rodzicami i Dziadkami otrzymali Informatory pod w.w. hasłem biuletyn Magia Kolorów 2019. Zaproszeni Goście mieli okazję uczestniczyć w montażu słowno-muzycznym; wysłuchali powitań, wierszy, piosenek, zobaczyli taniec obecnych pierwszaków. W dalszej części imprezy, Goście zostali zaproszeni do wirtualnego spaceru po szkole.  Następnie p. mgr K.Abuzied zaprosiła dzieci do zabaw integracyjnych muzyczno- plastycznych, do których włączyli się również rodzice.

Ważne informacje dotyczące naszej szkoły zostały przedstawione w sposób wyczerpujący przez p. wicedyrektor mgr B.Koszek. O nabywaniu sprawności fizycznej i korzystaniu z basenu wypowiedziała się p. mgr J.Kopieniok. Działalność biblioteki i o programach bibliotecznych opowiedziała p. mgr M.Imperowicz.

Po części oficjalnej był czas na zwiedzenie i zapoznanie się z budynkiem szkoły. Zaczęliśmy od świetlicy, w której przedstawiono zasady jej funkcjonowania oraz kryteria przyjęć do niej.Poinformowano o programach realizowanych w naszej placówce;„Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko dla szkół- mleko dla zdrowia”. Ponadto zachęcono do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły oraz podstrony świetlicy oraz bloga świetlicowego. Następnie przeszliśmy do zwiedzania kolorowych klas, w których wykorzystywane są najnowsze technologie multimedialne – tablice interaktywne.Zwiedzono również stołówkę szkolą i bibliotekę itd.

Z relacji przybyłych gości wynika, iż z przyjemnością spędzili czas w naszej „Trzydziestce”. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały zdrowy upominek w postaci jabłuszka oraz drobne gadżety. Przed pożegnaniem, przyszli uczniowie, którym podobał się dzień spędzony w szkole mieli możliwość zostawienia śladu-swojego imienia na tablicy z „Minionkiem”; „Jestem Wesoły, bo idę do szkoły”, która będzie czekała na Nich do września. Tablica została zapełniona Ich imionami.

Oprawą audiowizualną zajął się p mgr M.Żukowski. Obsługą rzutnika p. mgr K.Pilarz.  Scenariusz do imprezy oraz dekoracje oraz Informator dla Rodziców, stworzyły nauczycielki pracujące w świetlicy (p. mgr K. Abuzied, p. mgr S. Krause, p. mgr W. Paszek, p. mgr M. Szczepańska). Imprezę zrealizowano we współpracy z wych. klasy 1b (p. mgr E. Kramek) i 1d (p. mgr A. Miliczek) oraz z p. mgr A. Sznajder.

Dziękujemy Gościom za przybycie, a małym artystom za występy . Nauczycielom dziękujemy za współpracę!